• 28. marec - 2. apríl veľkonočné prázdniny

Nástup do školy 3. apríla (streda).

• Noc s ANDERSENOM

V piatok 22. marca 2024, sa na Slovensku konal 19. ročník Noci s Andersenom, ktorá sa organizuje pri príležitosti narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Ide o medzinárodné podujatie na podporu čítania. Aj naša škola sa zapojila do tejto akcie. V noci z 22. na 23. marca sa žiaci 2.B, 2.D, 3.C a 6. D mohli ponoriť do rozprávkového sveta. Formou únikovej hry hľadali literárne šifry, dozvedali sa zaujímavosti zo života i tvorby Jozefa Pavloviča, Eduarda Petišku a Márie Ďuríčkovej. Nakoniec pomocou získaných kľúčov odkliali rozprávkový hrad, v ktorom sa skrývala veľká vzácnosť – herec, ktorý ich pútavým vystúpením vtiahol do Andersenovej rozprávky Snehová kráľovná.
            Po náročnej hre deti čakala filmová odmena v podobe rozprávky Malý princ. Už počas premietania sa mnohí ponorili do sladkých (snáď) rozprávkových snov, z ktorých ich prebudil až ranný slnečný svit.

• Krajské kolo v stolnom tenise

14. marca 2024 sa konalo v Čadci krajské kolo v stolnom tenise. Dievčatá po 1 víťazstve a dvoch prehrách v skupine nepostúpili do štvrťfinále. Chalapci postúpili zo skupiny, vyhrali aj vo štvrťfinále. V boji o medaily už potom prehrali aj v semifinále aj v boji o 3.miesto. Takže 4.miesto o jedno umiestnenie lepšie ako minulý rok. Všetkým reprezentantom ďakujeme za reprezentáciu!

• Okresné kolo vo florbale žiakov

14. marca 2024 sa na ZŠ Limbovej konalo okresné kolo vo florbale žiakov. Chlapcom sa podarilo spomedzi 15 škôl vybojovať si 3.miesto. Gratulujeme im a udeľujeme veľkú pochvalu.

Družstvo: Chládecký M / 8.D, Vorčák S. /9.D, Zima P. 9.C, Školník M. /9.C, Tatranský T. /9.C, Pevný O. / 8.C, Uherčík M. /9.C, Kompas J. /7.C, Hýravý S. /7.C, Kasanický M. /8.C.

Štvrtok 28. 3. 2024
    • Školská knižnica